Dani profesionalne orijentacije za učenike drugih razreda

Gimnazija SSST i ove godine za učenike drugih razreda organizira niz stručnih predavanja kako bismo im pomogli u odabiru Prirodnog ili Društvenog smjera u trećem razredu. U periodu od 26. do 28. aprila ugostiti ćemo predavače sa Univerziteta SSST: Dr. Tarika Čatića, Dr. Aidu Hajdarpašić i Dr. Faruka Hadžića koji će učenicima održati predavanja o prirodnim i društvenim naukama i njihovoj primjeni u praksi. Pedagogica Gimnazije SSST Enisa Ćehajić održat će uvodno predavanje, a nastavnica psihologije Maja Misira Rašić za učenike je pripremila zanimljivu radionicu na temu odabira buduće profesije. Predavanje o zanimanjima novog milenija, ali i završnu riječ ove godine dat će Emina Ganić.
S obzirom na epidemiološku situaciju, predavanja se održavaju putem Zoom platforme. Vjerujemo da će naši gosti predavači svojim izlaganjima inspirirati učenike ka odabiru pravog usmjerenja.