08.10.2020

Gimnazija SSST organizira 2. Sedmicu mentalnog zdravlja i podizanja svijesti o štetnosti droga

Gimnazija Sarajevo School of Science and Technology i ove godine organizira Sedmicu mentalnog zdravlja i podizanja svijesti o štetnosti droga. U periodu od 12. do 16. oktobra u našoj školi bit će održana predavanja iskusnih psihologa, pedagoga, inspektora MUP-a KS, kao i članova Udruženja „Medica“, Medicinskog fakuleta Univerziteta Sarajevo School of Science and Technology, koji će govoriti o temama čiji je fokus čuvanje mentalnog zdravlja. Cilj ovih predavanja jeste razvoj svijesti o važnosti očuvanja mentalnog zdravlja, demistifikacija traženja stručne pomoći i kontinuirani rad na sebi u adolescentskoj dobi.
Sedmica se organizira u skladu sa Svjetskim danom mentalnog zdravlja koji se obilježava 10. oktobra i čija je ovogodišnja tema „Mentalno zdravlje za sve“.
Zbog poštivanja epidemioloških mjera broj učenika koji će prisustvovati predavanjima bit će ograničen. Za ostale učenike, kao i sve one koji žele slušati predavanja i postavljati pitanja, bit će omogućen LIVE prenos putem zvaničnih profila Gimnazije SSST na Facebooku i Instagramu.
Predavanja počinju svakog dana u 13:00 h i traju trideset minuta.
Više informacija o predavačima i temama o kojima će govoriti pronađite u agendi.

AGENDA
Sedmica mentalnog zdravlja i podizanja svijesti o štetnosti droga
„Mentalno zdravlje za sve“
12.10.2020.-16.10.2020.