Novi uspjeh učenice Gimnazije SSST!

Učenica drugog razreda Gimnazije SSST Rim Amal Šopović sa svojim timom na nedavno održanoj Zimskoj školi eksperimentalne fizike ostvarila je prvo mjesto. Rim Amal i njene kolege iz drugih škola Hana Zaimović, Tamara Đurić i Kenan Memić imali su zadatak da dizajniraju i projektuju automobil na radionici pod nazivom ''Napravi svoj auto''. S obzirom na to da je njihov auto prešao najdužu kilometražu, čak 15 metara i time pokazao izdržljivost i kvalitet, zasluženo su osvojili prvo mjesto.
Zimska škola eksperimentalne fizike održana je na Odsjeku za fiziku Prirodno-matematičkog fakulteta u Sarajevu, a ove godine učestvovalo je više od 90 učenika iz cijele Bosne i Hercegovine. Ponosni smo na našu Rim Amal te ovim putem cijeli kolektiv Gimnazije SSST čestita njoj i njenim kolegama na osvojenom prvom mjestu, te im želimo puno uspjeha u svim narednim projektima!