04.05.2020

Gimnazija SSST organizira Online sedmicu profesionalne orijentacije

Kao i prethodnih godina, Gimnazija SSST i ove školske godine odlučila je organizirati gostujuća predavanja univerzitetskih profesora za učenike drugih razreda kako bi im pomogli pri odabiru Prirodnog ili Društvenog usmjerenja. S obzirom na pandemiju COVID-19 i nemogućnost organiziranja predavanja uživo, ovog puta za naše učenike organiziramo Online sedmicu profesionalne orijentacije. U periodu od 04. do 08. maja našim će učenicima na određene teme govoriti: Doc. dr. Rasim Jusufović, Doc. dr. Tarik Čatić, Prof. dr. Marko Attila Hoare, Dr. Emir Ganić, a završnu riječ dat će akademik Ejup Ganić. Također, uvodno predavanje održat će školski pedagog Enisa Ćehajić, a online  radionicu na temu profesionalne orijentacije održat će profesorica psihologije i školski psiholog Maja Misira Rašić.
Vjerujemo da će ova predavanja inspirirati, ali i motivirati naše učenike u odabiru pravog usmjerenja.