GSSST Naučni klub: Danas obilježavamo Međunarodni dan biodiverziteta

Povodom Međunarodnog dana biodiverziteta koji se obilježava 22. maja, članice Naučnog kluba Gimnazije SSST: Emina Hadžiavdić, Ena Hamzić, Amela Radonja, Alica Hasečić, Lamija Karić, Anida Malagić, Aiša Zubanović, Emina Ozturk, Sara Humić i Danielle Stanišić snimile su simboličan video posvećen ovom datumu, te se osvrnule na značaj biološke raznolikosti, raznovrsnosti gena, vrsta i ekosistema na planeti.

Ujedinjene nacije 1993. godine odredile 29. decembar, dan kada je stupila na snagu Konvencija o biodiverzitetu, za Međunarodni dan biodiverziteta,  a onda su 2000. godine to promijenile u 22. maj, dan kada je 1992. godine usvojen tekst Konvencije u Najrobiju.

Pogledajte video naših učenica i saznajte zašto bez biodiverziteta ne bi bilo ni života na Zemlji.