Obavijest o organizaciji prvog dana škole u Gimnaziji SSST

Simbolično obilježavanje prvog dana škole i početka nove školske 2020./2021. godine za učenike prvih razreda Gimnazije SSST održat će se u utorak, 01. septembra 2020. godine u prostorijama Gimnazije SSST,  ul. Bistrik 7.
Ovom prilikom uenicima će se obratiti Emina Ganić, predsjednica Školskog odbora Gimnazije SSST, Senad Alić, direktor Gimnazije SSST, kao i razrednice: Amina Agić-Alijagić i Lejla Čaušević.
Zbog epidemiološke situacije nismo u mogućnosti organizirati prvi školski dan kako smo to činili prethodnih godina, niti uživo predstaviti ostale profesore.
Poštivajući mjere Kriznog štaba, učenici će biti podijeljeni u četiri grupe kako bi međusobni kontakti bili što manji.
Također, zbog zabrane okupljanja većih grupa ljudi na jednom mjestu, naglašavamo da učenici u pratnji mogu povesti jednog roditelja/staratelja.
Obavezno je poštivanje preporuka koje je donio  J.U. Zavod za javno zdravstvo Kantona Sarajevo što podrazumijeva nošenje zaštitnih maski, poštivanje socijalne distance kao i drugih mjera.
Želimo vam još jednom čestitati na upisu i polasku u srednju školu, kao i na početku nove školske godine. Duboko smo uvjereni da ćete biti generacija kojom ćemo se ponositi i da ćete s lakoćom prevazilaziti sve đačke prepreke i nedoumice. Tu smo da vam na tom putu pomognemo. Vjerujemo da će vam ova školska godina donijeti važne životne lekcije i prijateljstva za cijeli život, a da ćete joj uzvratiti zalaganjem u radu i primjernim ponašanjem.
 Molimo vas da slijedite raspored iz nastavka kako biste znali u koliko sati je planiran vaš dolazak u Gimnaziju SSST.

GRUPA I   (10:00 h )

1. Avdić Emina