Online Open Week: Nauči svoj, da bi poslije znao sve ostale jezike

B/H/S jezik učenici u Gimnaziji SSST uče od prvog do četvrtog razreda, a tokom ovog vremena razvijaju vještine gramatički pravilnog pisanja i izražavanja, kreativnog pisanja, kao i sticanja znanja iz svjetske i domaće književnosti. Odlično znanje maternjeg jezika preduvjet je za učenje svih drugih jezika.
Naši časovi su interaktivni i dinamični, a karakteriziraju ih i brojne vannastavne aktivnosti. Svake godine posjećujemo domaće i regionalne sajmove knjiga i tako se upoznajemo s novim književnim naslovima.
Učimo o važnim datumima i važnosti njihovog obilježavanja poput Dana maternjeg jezika ili Međunarodnog dana pismenosti.
Poseban akcenat stavljamo na čitanje lektire, ali i dodatne literature koja učenicima obogaćuje rječnik, omogućava bolje pismeno i usmeno izražavanje, te podstiče kreativno razmišljanje.
NASTAVNICA B/H/S JEZIKA: Vildana Ćelović