06.05.2020

Online Professional Orientation Week: Kako postati kapitalac iskusnog headhuntinga

Za učenike drugih razreda Gimnazija SSST organizirala je online sedmicu profesionalne orijentacije kako bi im olakšala izbor pri upisu na Prirodni ili Društveni smjer u trećem razredu. Pedagogica Enisa Ćehajić najprije je učenike upoznala sa oba smjera kao i predmetima, te se osvrnula i na Cambridge nastavu koja, također, počinje u trećem razredu. Svoja iskustva o prirodnom i društvenom usmjerenju podijelili su i učenici iz trećih razreda: Zerin Zeković i Iman Ćorić.
Nastavnica psihologije Maja Misira Rašić održala je zanimljivu radionicu na temu „Vodič za karijeru“, koja je učenicima pomogla da bolje definiraju svoje sklonosti, te ih usklade sa željama i mogućnostima.
S velikom pažnjom i interesiranjem učenici su slušali i jučerašnje predavanje „Budi kapitalac iskusnog headhuntinga“, koje je održao doc.dr. Rasim Jusufović sa Medicinskog fakulteta Univerziteta SSST.
Naše učenike već danas očekuje novo predavanje, koje će održati ugledni historičar dr. Marko Attila Hoare.