23.04.2020

Preporuke za roditelje i staratelje: Kako zaštiti mentalno zdravlje djece tokom pandemije

Za vrijeme krize uzrokovane pandemijom COVID-19 djeca i adolescenti izloženi su različitim informacijama i promjenama u svakodnevnom funkcioniranju što izaziva stanje stresa, te može rezultirati tjeskobom, strahom, anksioznošću, povlačenjem u sebe ili pretejranom aktivnošću. Kako bi se izbjegle ozbiljnije posljedice, za roditelje i staratelje neophodno je da se znaju nositi sa ovim i sličnim promjenama.

Tim povodom, Ministarstvo za obrazovanje, nauku i mlade KS roditeljima i starateljima uputilo je priručnik „Važno je da zaštitimo mentalno zdravlje djece tokom pandemije“, koji potpisuje Dr.Sc. Amela Dautbegović, psiholog. Priručnik možete pročitati u nastavku.

Download document