Učenici Gimnazije SSST obilježili mjesec borbe protiv raka dojke

Učenici Gimnazije SSST posljednji školski dan u ovoj sedmici odlučili su nositi pink boju kako bi na taj način simbolično obilježili mjesec borbe protiv raka dojke. Ovu inicijativu pokrenula je učenica II A razreda Amna Željo koja je zamolila svoje školske kolege da odjećom ili bilo kojim drugim detaljem u ružičastoj boji iskažu svoju solidarnost i podršku svima onima koji se bore protiv ove okrutne bolesti.
Amna je, također, dizajnirala i ružičaste vrpce, simbol borbe protiv raka dojke, koje je podijelila svim učenicima. Osim učenika, podršku su iskazali i profesori, koji su gradivo planirano za danas, djelimično prilagodili ovoj temi ukazujući ne neophodnost preventivnih pregleda kao i razvoju svijesti o raku dojke kao najrasprostranjenijem oboljenju kod žena.